Проведення курсу підготовки експертів вибухотехніків

У жовтні 2013 року фахівцями відділу вибухотехнічної та пожежотехнічної експертизи НДЕКЦ при ГУМВС України в Харківській області проведено чергові заняття із учасниками курсу підготовки працівників вибухотехнічних підрозділів Експертної служби МВС України на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби ЦЗ.
Спеціальна техніка та науково-технічні засоби розгорнуті для проведення занять.

      Навчання було організовано у формі реального реагування вибухотехнічного підрозділу на загрозу вибуху (повідомлення про анонімне замінування) та містили викладення трьох навчальних тем з комплексом заходів у відповідній послідовності (момент отримання повідомлення – алгоритм та  комплекс дій – складання відповідних документів).
Зокрема, перша тема «Склад, призначення, тактико-технічні характеристики та правила застосування спеціального вибухотехнічного обладнання для виявлення, транспортування та знешкодження вибухових пристроїв» – передбачала ознайомлення із робототехнічним комплексом Digital Vanguard ROV, портативною рентгенівською установкою Scantrak, рентгенотелевізійною системою «Поліскан-3030П», портативним детектором парів вибухових речовин МО-2М, захисними вибухотехнічними костюмами серії EOD, ручним маніпулятором Vanguard, гідродинамічними руйнувачами та локалізаторами вибухових пристроїв.
В процесі розгляду, фахівці НДЕКЦ при ГУМВС України в Харківській області звернули увагу учасників навчання не тільки на тактико-технічні характеристики, можливості та правила застосування даної техніки – основний акцент було зроблено на досвід практичного використання.
 Теоретична частина.

      При викладені другого питання «Алгоритм дій групи спеціалістів-вибухотехніків при проведенні спеціальних вибухотехнічних робіт щодо виявлення прихованого вибухового пристрою, огляду підозрілого предмету та його знешкодження» було відпрацьовано процес прийняття рішення щодо огляду, транспортування та знешкодження (знищення чи руйнування) вибухонебезпечного об’єкту в залежності від його типу та отриманої інформації.
Основну увагу приділялось рішенням щодо знешкодження, знищення чи руйнування на місці виявлення, питанню транспортування до підривного майданчика та заходам щодо мінімізації факторів вражаючої дії.
Підрозділ готується до виконання завдання.

      Відпрацювання третього напрямку «Практичні дії групи експертів вибухотехніків в процесі огляду, транспортування та знешкодження підозрілих предметів різних типів» проводилось за безпосередній участі фахівців зі складу навчальної групи, які проводили практичне відпрацювання відповідних дій із застосуванням наявного обладнання, наданого відділом ВТПТЕ НДЕКЦ при ГУМВС України в Харківській області.
Під контролем відповідальних фахівців-вибухотехніків, учасники навчання самостійно проводили визначений комплекс дій із застосуванням всього арсеналу спеціального вибухотехнічного обладнання.

 

Експерт-вибухотехнік у захисному костюмі рухається до підозрілого предмету.

Результати пострілу з гідродинамічного руйнувача

      До ознайомчої та теоретичної частини занять долучались і фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій з числа викладачів курсу та службовців Центру.
Заключна частина занять проводилась у формі брифінгу – консультації, де усі присутні отримали відповіді із актуальних проблем заняття та дійшли згоди у ряді дискусійних питань організаційного та технічного характеру.
Колектив учасників курсів після проведення занять.

      Загалом заняття проходило у атмосфері обміну досвідом та продуктивної співпраці, а його основними висновками стало розуміння критичної важливості досконалого володіння спеціальними вибухотехнічними засобами та сумлінного і неухильного виконання вимог керівних документів.Контакти

Наша адреса:

61191, м. Харків

Телефони:

Черговий: (057) 721-15-90
Сектор документ. забезпечення: (057) 721-15-47
Бухгалтерія: (057) 723-02-25

© 2024 Харківський НДЕКЦ МВС. All Rights Reserved.