Новини

День вишиванки

Сьогодні в Україні відзначається День вишиванки. Українська вишиванка - не просто святковий одяг, це символ незламності українського духу, частина генетичного коду українця, а вишита власноруч - потужний оберіг від нещасть.
Зараз, в умовах воєнного часу, День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.
 

01

Участь в засіданні наукового гуртка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології факультету №6 ХНУВС

Заступник завідувача відділу біологічних видів досліджень та обліку -  завідувач сектору молекулярно-генетичних досліджень Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олена Матарикіна взяла участь в засіданні наукового гуртка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ. Засідання наукового гуртка відбулося в режимі Zoom-конференції та було присвячено питанням ДНК-ідентифікації жертв військових злочинів, вчинених внаслідок військової агресії РФ проти України.
Олена Володимирівна розповіла студентам про особливості одержання зразків для ДНК-аналізу, основні методи, які застосовуються в ході молекулярно-генетичного дослідження, можливості використання криміналістичних обліків генетичних ознак людини та особливості призначення слідчими судових молекулярно-генетичних експертиз з метою ідентифікації безвісти зниклих осіб і невпізнаних трупів.
Керівник наукового  гуртка, доцент кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології, кандидат психологічних наук, доцент Світлана Лозова розповіла про особливості підготовки та проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, перспективи розвитку даного напряму дослідження.
Питання ДНК-ідентифікації жертв військових злочинів є вкрай актуальним на сьогоднішній час, а отримана інформація буде використана для подальших досліджень молодих науковців гуртка.
 

IMG 6977 1

Участь у XVIII Міжнародній науково-практичній конференції «Theoretical and applied aspects of the development of science»

Завідувач відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олексій Кожевніков підготував тези доповіді на тему: «Криміналістична інформація (теоретичний аспект)» та взяв участь (он-лайн) у XVIII Міжнародній науково-практичній конференції «Theoretical and applied aspects of the development of science», яка відбулася 09 травня 2023 р., Більбао, Іспанія.
 

Кожевніков Олексій Андрійович

Обережно автошахраї !

Обережно автошахраї !
В ході проведення експертного дослідження автомобіля марки CHEVROLET EPICA (за заявою громадянина), працівниками сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Харківського НДЕКЦ МВС встановлено факт зміни (знищення) ідентифікаційного номеру. Про дану подію проінформовано територіальний підрозділ Національної поліції.
 

avto shahrai 35

Спроби легалізації викрадених транспортних засобів відбуваються все частіше. Тому, придбання автомобілів на авторинках або через інтернет-ресурси може бути ризикованим.
Рекомендуємо, перед здійсненням процедури покупки транспортного засобу, звернутися до кваліфікованих спеціалістів – працівників Харківського НДЕКЦ МВС, які щоденно досліджують десятки транспортних засобів та реєстраційних документів, що їх супроводжують (розділ ГРОМАДЯНАМ > ПЛАТНІ ПОСЛУГИ).
 
12063

Участь у роботі XІ Міжнародної науково-технічної інтернет-конференції «Проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту»

Перший заступник директора Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, кандидат технічних наук Сергій Данець прийняв участь у роботі XІ Міжнародної науково-технічної інтернет-конференції «Проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту», яка відбулася у м. Вінниця 13-14 квітня 2023 року, підготувавши тези доповіді на тему: «Аналіз методів визначення швидкості транспортних засобів при розслідуванні ДТП».  Робота конференції проводилася за такими основними напрямками: проблеми та перспективи розвитку автомобільного транспорту та транспортних засобів; сучасні технології на автомобільному транспорті; транспортні технології, логістика, організація і безпека руху; сучасні технології організації та управління на транспорті; системотехніка і діагностика транспортних машин; стратегії, зміст та нові технології підготовки спеціалістів з вищою технічною освітою в галузі автомобільного транспорту.
За результатами роботи Сергій Данець отримав сертифікат щодо підвищення кваліфікації в обсязі 15 годин (0.5 кредитів ECTS).
 
Сертифікат Данець

Контакти

Наша адреса:

61036, м. Харків

Телефони:

Черговий: (057) 721-15-90
Сектор документ. забезпечення: (057) 721-15-47
Бухгалтерія: (057) 723-02-25

© 2023 Харківський НДЕКЦ МВС. All Rights Reserved.