Експертна спеціальність 12.2 «Визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу»

До числа основних завдань автотоварознавчої та транспортно-товарознавчої експертизи належить – визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів (далі – КТЗ), їх складових, а також розміру вартості матеріальних збитків, заподіяних власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження останнього.

Перед автотоварознавчою та транспортно-товарознавчою експертизою можуть ставитись також питання про складові основного завдання або споріднені з ним, якщо такі питання пов’язані з придбанням та експлуатацією колісних транспортних засобів.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

 1. Яка ринкова вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 2. Яка вартість КТЗ (зазначаються марка, модель КТЗ, ідентифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 3. Яка ринкова вартість сільськогосподарської та будівельної техніки? Примітка: визначається вартість техніки, обладнаної силовим агрегатом та самохідним шасі, зокрема тракторів, комбайнів тощо.
 4. Яке значення становить величина втрати товарної вартості КТЗ на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
 5. Яка утилізаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
 6. Яка скрапова вартість КТЗ (зазначаються марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
 7. Яка ліквідаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
 8. Яка вартість матеріального збитку (шкоди), завданого(ї) власнику КТЗ (зазначаються прізвище, ім’я та по батькові власника, марка, модель КТЗ, його державний реєстраційний номер) унаслідок (зазначається подія, що призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється вартість)?
 9. Чи укомплектовано КТЗ відповідно до нормативно-технічної документації підприємства-виробника? Якщо ні, то в чому саме полягає неукомплектованість?
 10. Яка дата виготовлення даного КТЗ (його складової)?
 11. До якого типу належить даний двигун, які його основні характеристики?
 12. Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого КТЗ (його складових)? Якщо можливо, то який обсяг, характер і вартість цих робіт на дату оцінки (зазначається дата, на яку проводиться оцінка майна)?
 13. Яке значення становить коефіцієнт фізичного зносу складових зазначеного КТЗ?
 14. Яке значення становить процентний показник ринкової вартості КТЗ?
 15. Чи відповідають виконані ремонтно-відновлювальні роботи нормативним вимогам?
 16. Яким характеристикам (у тому числі типу) відповідає КТЗ згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності?

У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом).

Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо).

Рекомендації: на дослідження експертові надаються колісні транспортні засоби (далі КТЗ) та документація, що стосується його реєстрації, матеріали щодо розслідування події, що привела до матеріальної шкоди, а також документи, в яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання.

1. Визначення ринкової вартості КТЗ за його наявності:

 • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (копія);
 • витяг з електронної бази історії та реєстрації ТЗ.

2. Визначення ринкової вартості КТЗ у разі його відсутності:

 • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (копія);
 • витяг з електронної бази історії та реєстрації ТЗ;
 • інформація щодо технічного стану, комплектності, укомплектованості, додаткового обладнання з його повним маркуванням;
 • інформація щодо показників одометру (величина пробігу).

У разі відсутності вищезазначеної інформації, експертом може бути визначена лише СЕРЕДНЯ РИНКОВА ЦІНА досліджуваного транспортного засобу.

3. Визначення ринкової вартості складових частин (запчастин) КТЗ:

 • повне маркування (виробник, марка, модель, заводський номер) запчастини;
 • на якому транспортному засобі використовувалися досліджувані складові частини;
 • рік випуску КТЗ, на якому використовувалися досліджувані складові частини або дата їх придбання;
 • технічний стан складових частин на момент скоєння правопорушення.

4. Визначення ринкової вартості мототехніки (мопедів, мотоциклів):

 • марка, модель;
 • рік випуску;
 • об’єм двигуна;
 • інформація щодо технічного стану, комплектності, укомплектованості, додаткового обладнання з його повним маркуванням.

5. Визначення ринкової вартості акумуляторної батареї (АКБ):

 • марка, модель АКБ;
 • країна-виробник;
 • ємність АКБ;
 • марка, модель колісного транспортного засобу, на якому використовувалася досліджувана акумуляторна батарея;
 • дата виготовлення АКБ (у разі відсутності даної інформації дата придбання АКБ);
 • інші відомі характеристики (пусковий струм, вага, тощо).

6. Визначення ринкової вартості автомобільних шин та колісних дисків необхідно:

 • марка, модель шин;
 • сезонність;
 • типорозмір;
 • залишкова висота рисунку протектора (мм) або знос (у відсотках) зі слів потерпілого;
 • марка, модель колісних дисків;
 • діаметр дисків;
 • кількість крипільних отворів;
 • строк експлуатації;
 • інші відомі характеристики (розташування кріпильних отворів (Pitch Circle Diameter – PCD), діаметр посадочного отвору – DIA, виліт диска - ET, Einpress Tief тощо).

Замовити експертизу/дослідження:

Експертиза, дослідження автотоварознавчі; тел. (057) 721-15-90, 721-15-57

Код послуги 

Найменування послуги

Експертогодина, грн. (без ПДВ) ПДВ Всього з ПДВ
1500130 Проведення судової експертизи в цивільних, господарських, адміністративних справах, у виконавчому провадженні: експертиза автотоварознавчі 378,64 75,73 454,37
1500167 Проведення судової експертизи в кримінальному провадженні на замовлення підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, їх захисників, законного представника, потерпілого, його представника і законного представника (за клопотанням): експертиза автотоварознавчі 378,64 75,73 454,37
1500201 Проведення експертних досліджень, оцінки майна, майнових прав і професійної оціночної діяльності на замовлення фізичних або юридичних осіб: дослідження автотоварознавчі 378,64 75,73 454,37
1500141 Проведення судової експертизи в цивільних, господарських, адміністративних справах, у виконавчому провадженні : оцінка: машин, обладнання, колісних транспортних засобів 378,64 75,73 454,37
1500223 Експертне транспортно-товарознавче дослідження з визначення об'єму двигуна та (або) визначення року виготовлення колісного транспортного засобу із видачею висновку експертного дослідження на бланку установи 189,32 37,86 227,18
1500224 Експертне транспортно-товарознавче дослідження з визначення ринкової вартості колісного транспортного засобу із видачею висновку експертного дослідження на бланку установи 378,64 75,73 454,37
Image
Image
Image