Експертна спеціальність 10.4 «Транспортно-трасологічні дослідження»

Завдання: визначення взаємного розташування транспортних засобів (ТЗ) у момент їх контактування; визначення місця зіткнення ТЗ і місця наїзду на перешкоду (пішохода), установлення механізму утворення слідів; розташування ТЗ відносно меж проїзної частини на момент контактування.

Рекомендації:
Вирішення основних завдань здійснюється шляхом дослідження слідів, виявлених на місці дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), пошкоджень транспортних засобів. Тому призначати транспортнотрасологічну експертизу доцільно лише тоді, коли є можливість
надати експертові об’єкти, які перебували в контакті, або матеріали справи, у яких зафіксовано сліди.

На дослідження надаються самі об’єкти, які залишили сліди (шини, деталі, що виступають, тощо) або експериментальні зліпки цих об’єктів (експериментальні відбитки шин на папері); предмети, на яких залишилися сліди зазначених об’єктів, або зліпки (масштабні фотознімки) цих слідів, а також протоколи огляду місця події з усіма додатками до них.

Якщо досліджуються сліди ТЗ на одязі (взутті) потерпілого, надається також акт судово-медичного дослідження пошкоджень на його тілі.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
1) Яким був кут між поздовжніми осями транспортних засобів у момент первинного контакту?
2) Як, відносно меж проїзної частини, були розташовані транспортні засоби у момент первинного контакту?
3) Стояв чи рухався певний транспортний засобів під час первинного контакту?
4) Де, відносно меж проїзної частини, було розташоване місце наїзду на пішохода?
5) Яким було взаємне розташування транспортного засобу і перешкоди (пішохода) під час наїзду на останню (останнього)? Який механізм контактування пішохода та транспортного засобу?
6) Хто з осіб, які перебували в транспортному засобі під час дорожньо-транспортної пригоди (вказуються прізвища, ім’я та по батькові осіб), перебував за кермом?
Для вирішення питань про взаємне розташування ТЗ і потерпілого та про особу, яка керувала ТЗ, призначається комплексна судово-медична та транспортно-трасологічна експертиза.

 

Замовити експертизу/дослідження:

Транспортно-трасологічні, дорожньо-технічні, експертизи, дослідження транспортних засобів

Код послуги 

Найменування послуги

Експертогодина, грн. (без ПДВ) ПДВ Всього з ПДВ
1500129 Проведення судової експертизи в цивільних, господарських, адміністративних справах, у виконавчому провадженні: експертиза транспортно-трасологічні, дорожньо-технічні, експертиза, дослідження транспортних засобів 239,00 47,80 286,80
1500166 Проведення судової експертизи в кримінальному провадженні на замовлення підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, їх захисників, законного представника, потерпілого, його представника і законного представника (за клопотанням): експертиза транспортно-трасологічні, дорожньо-технічні, експертиза, дослідження транспортних засобів 239,00 47,80 286,80
1500200 Проведення експертних досліджень, оцінки майна, майнових прав і професійної оціночної діяльності на замовлення фізичних або юридичних осіб: дослідження транспортно-трасологічні, дорожньо-технічні, експертиза, дослідження транспортних засобів 239,00 47,80 286,80
Image
Image
Image
Image

Контакти

Наша адреса:

61191, м. Харків

Телефони:

Черговий: (057) 721-15-90
Сектор документ. забезпечення: (057) 721-15-47
Бухгалтерія: (057) 723-02-25

© 2023 Харківський НДЕКЦ МВС. All Rights Reserved.